Podrobné informace o uskutečněných i plánovaných plavbách naleznete na webových stránkách www.plavbakolemsveta.cz

Je možné plachetnici využít ke vzdělávání a rozvoji osobnosti?

Jednoznačně ano. Jsou témata, ať už individuální nebo firemní, která můžeme vyřešit na palubě plachetnice uprostřed moře, nebo na opuštěném ostrově. Prostě tam, kde opravdu nejste rušeni žádnými vlivy, a kde máte klid na daný úkol. Jsou to témata jako např. strategie firmy, motivační programy firmy, firemní kultura, týmová spolupráce, konference, setkání s obchodními partnery.

Právě plachetnice Vám dává možnost se v klidu zamyslet nad svým životem, poskládat si své názory a hodnoty

Manažerskou práci často přirovnáváme k plavbě a řízení plachetnice. K tomu, aby loď mohla dosáhnout nejvyšších rychlosti, musí mít splněno několik předpokladů. Kromě kvalitní lodi je mimořádně důležitá dobrá a odvážná posádka – loajální pracovníci ve firmě. Posádka, která je sehraná k rychlému a efektivnímu nastavování plachet. Posádku, která má ráda nejen klidnou plavbu, ale i plavbu po rozbouřeném moři. A loď potřebuje také kapitána – člověka, který má nadhled a který si dokáže zachovat chladnou hlavu i za obtížných situací a který dokáže být oporou celé posádce i za špatného počasí, kdy všichni ztrácí odvahu.

Není mnoho manažerů a vedoucích pracovníků, kterým se bez potíží daří uniknout z obvyklé pracovní rutiny a udělat si prostor pro osobní i profesní růst. Obzvláště pak, aby tento únik byl opravdu únikem do klidného a příjemného prostředí, které je zárukou efektivně využitého času. Chceme dát firmám, resp. jejich pracovníkům kvalitní rozvojové programy v prostředí, které nejen že účastníkům zaručí maximální podmínky pro jejich záměr, ale navíc jim nabídne i něco mimořádného a nestandardního.

Jaká je naše loď?

Plachetnice Altego v letech 2007-2010 absolvovala plavbu kolem světa. Tuto hliníkovou 12ti-metrovou plachetnici jsme v roce 2014 vyměnili za loď větší – plachetnice Altego II.  Je špičkově vybavená 16 metrů dlouhá hliníková plachetnice s komfortním ubytováním pro 7 členů posádky a kapitána ve čtyřech kajutách.